Średniowieczne Boże Narodzenie

W sercu Drezna, w samym zamku, w pobliżu Kościoła Marii Panny i niedaleko rynku Striezel znajdą Państwo średniowieczny jarmark bożonarodzeniowy na dziedzińcu Stallhof.

 

Książę elektor Christian I w roku 1591 zakończył tę jednorazową budowlę, którą uznaje się za jedną z niewielu originalnie zachowanych miejsc turniejowych na świecie. Budynek ten znajduje się na tyłach znanego na całym świecie „Orszaka Książęcego "Fürstenzug".

Na tym bożonarodzeniowym jarmarku świat jest jeszcze w porządku! Nie słychać tutaj nieustającego „Jingle Bells“, rzadko zobaczyć można światło elektryczne lub tworzywo sztuczne. Ponad 40 kramarzy i rzemieślników w ubraniach późnego średniowiecza pracuje ze średniowiecznymi narzędziami imateriałami.

"Ładne prezenty dawane są z serca i są wykonane ręcznie“ – i prawie wszystkie oferowane artykuły to wynik ręcznej pracy z Niemiec i z Europy. Drewniane urządzenia kuchenne, krzesła, skrzynie, kute w żelazie kandelabry i noże, na miarę wykonane skórzane paski, torby, ubrania, ceramika, biżuteria, szkło, grafika, liny, drewniane naczynia, perfumy i świece, skóry i skarpety, pantofle filcowe. Dostępne jest prawie wszystko, z czego nasi przodkowie korzystali każdego dnia – a nawet i więcej.

Posiłki nie pochodzą z zamrażarek, lecz są świeże i przygotowywane na miejscu. Kiełbaski z Turyngi, udzieć wieprzowy z Saksonii, omlety z Drezna. Miód pitny oraz wino owocowe jak i grzaniec pochodzą w dolin rzeki Łaby, różnorodność grzanego wina jest jednorazowa.

Także i rozrywka jest wykonywana ręcznie. Kilka razy na dzień występują muzycy „Księcia elektora” ("Kurfürstlichen Stallhof – Musikanten") z Petersburga. W weekendy odwiedzający mają możliwość przeżycia przez cały dzień występy średniowiecznych gauklarzy i kapeli muzycznych (mittelalterliche Gaukelei und Spielmannsmusik des Mittelalters live).

Fotograficzne pamiątki z jarmarku w Stallhof: Dla Państwa zdjęć przygotowaliśmy różne ramy, które można wykorzystać do fotografowania. Nasze ustępstwo w kierunku nowożytnej ery i wielu turystów w Dreźnie.

Jak tylko spadnie pierwszy śnieg dzieci mogą zjeżdżać na sankach z książecego podjazdu – jarmark bożonarodzeniowy i jazda na sankach.

"Laterna Magica" – w tym fantastycznym wozie można codziennie przeżyć bajki braci Grimm. Dla dzieci i ich rodziców, którzy być może już dawno zapomnieli te bajki.  W wielkiej łaźni, pośrodku jarmarku, wielu odwiedzających może „wykąpać się w tłumie”. W drewnianych cebrach może kąpać się do 18 osób jednocześnie.Podczas spaceru po jarmarku przeżyją Państwo jeszcze więcej odkryć. Przeżyj czas adwentu w średniowieczu podczas odwiedzin jarmarku w zamku w Dreźnie!Jarmark (Stallhof) jest w znacznym stopniu przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Odpowiednie toalety dla osób na wózkach inwalidzkich znajdują się w budynkach sąsiedzkich. Główne drogi są szerokie. Można też przyprowadzić psa na smyczy. W przypadku deszczu sklepienie arkadowe oferuje na ok. 100m monumentalne schronienie.  Jarmark otwarty jest codziennie od 28. 11. do 23. 12. 2012 włącznie od godziny 11 do 21:30 i od 27. do 30. 12. 2012 (Dresdner Rauhnächte).Życzymy wiele radości podczas adwentu!

Diese Website nutzt Cookies, um bestmögliche Funktionalität bieten zu können. Unser Datenschutz
OK verstanden